p+48 501 290 533
+48 502 555 570

Katarzyna BosackaINFORMACJE
WYKŁAD
KONTAKT

Dziennikarka, autorka i scenarzystka programów telewizyjnych i edukacyjnych, specjalistka od zakupów spożywczych i wszelakich, niestrudzona bojowniczka o prawa konsumenckie. Jedna z założycielek „Wysokich Obcasów” dodatku dla kobiet do Gazety Wyborczej, przez trzy lata ich korespondentka w Waszyngtonie. Od siedmiu lat współtworzy i prowadzi w TVN Style kultowy już dzisiaj program „Wiem, co jem” oraz „Wiem, co kupuję„. Wcześniej pisała i prowadziła wraz z Klaudią Carlos program „Salon piękności”, cykl w Dzień Dobry TVN „Bosacka cudnie chudnie”, a będąc w czwartej ciąży – program dla młodych matek „O, matko!”. Autorka wielu książek kulinarnych, poradnikowych, zakupowych. Matka karmiąca i kupująca, wraz z mężem Marcinem, ambasadorem RP w Kanadzie, wychowują czwórkę dzieci. Przez trzy ostatnie lata promowała w Kanadzie nowoczesną kuchnię polską, która – jak twierdzi – nie ma sobie równych w naszej części świata.
Jest laureatką licznych nagród: Telekamery (2014); Kryształowego Pióra przyznawanego dziennikarzom naukowym; Lauru Ekoprzyjaźni za wybitne zasługi na rzecz edukacji ekologicznej i prozdrowotnej w Polsce, ( w 2019 roku ponownie laureatka dwóch głównych nagród), a także głównej nagrody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w konkursie „Libertas et Auxilium” za najlepszy program poświęcony ochronie konsumentów.

Bezpośrednia, z dystansem do siebie. Kocha jedzenie – proste, naturalne, nie zatrute chemią. Najlepiej polskie.
Na antenie TVN Style prowadziła programy:
• Wiem, co jem
• Wiem, co nas truje
• Wiem co kupuję
• Gwiazdy od kuchni
• Co nas truje

Aktualnie: prowadzi nowy program dla telewizji TVN pt. Mądrzejemy, cyklicznie pojawia się też w programie Dzień dobry TVN, promując produkty zdrowe, w tym również eko.

SOCIAL MEDIA
Na Instagramie na profilu Katarzyna Bosacka ma 57 000 odbiorców
Na FB Katarzyna Bosacka Wiem, co jem jest ponad 586 000 odbiorców
Kanał EkoBosacka na Youtubie 81,6 tys. odbiorców

EKOBOSACKA
Od 20 sierpnia 2019 roku na Youtube w każdy wtorek prowadzi własny kanał EkoBosacka.
• Kanał poświęcony jest szeroko rozumianym zagadnieniom związanym ze zdrowym stylem życia - racjonalnemu odżywianiu, ekologii, czytaniu etykiet, świadomemu kupowaniu, życiu bez plastiku, w zgodzie z naturą.
• We środy zaś można porozmawiać z autorką podczas godzinnych czatów na żywo transmitowanych także na facebookowej stronie Katarzyna Bosacka.
• Nowe odcinki są promowane na stronach Katarzyny Bosackiej oraz instagramie. Tak jak w programach telewizyjnych Bosacka radzi na najwyższym poziomie, ciekawie, z pasją, zdroworozsądkowo.

POZOSTAŁA AKTYWNOŚĆ
W 2020 r. roku była autorką i organizatorką ogólnopolskiej akcji MENU WOLNOŚCI.
Daje wykłady o zdrowym odżywianiu, życiu eko i o mądrych zakupach, czytaniu etykiet.
Uczestniczy w różnych innych przedsięwzięciach, jak np. sadzenie jabłoni w Wilanowie, na Żoliborzu, a także w akcji Polska od kuchni.
Uczestniczy w wielu różnych inicjatywach społecznych, prorodzinnych i prozdrowotnych.

KSIĄŻKI
Jest autorką wielu publikacji w czasopismach oraz autorką jedenastu książek, poświęconych zdrowemu odżywianiu się.
Pisze do Wysokich Obcasów GW.

O JEDZENIU MĄDRYM, ZDROWYM, O SAVOIR-VIVRE I ETYKIECIE I O TYM JAK Z SUKCESEM ŁĄCZYĆ RÓŻNE ŻYCIOWE ROLE

KATARZYNA BOSACKA – WYKŁADY MOTYWACYJNE

Katarzyna Bosacka. Kobieta wielofunkcyjna. Specjalistka od mądrych zakupów i rozsądnego jedzenia. Pani ambasadorowa. Matka czwórki dzieci. Dziennikarka. Telewizję zna z każdej strony- od siedmiu lat współtworzy i prowadzi w TVN Style kultowy już dzisiaj program “Wiem, co jem” oraz “Wiem, co kupuję”. Barwna osobowość, imponująca wiedza! Interesująco i praktycznie opowiada o wszelkich aspektach zdrowej (i niezdrowej!) kuchni, o mądrych zakupach, a także o eleganckich przyjęciach, etykiecie i savoir vivre. Mówi też o tym, jak mądrze łączyć wszystkie życiowe etaty, odnieść sukces i zachować zdrowy rozsądek! Oto przykładowe zagadnienia wykładów, spotkań i warsztatów:

• Mądre zakupy. Jak kupować żywność, na co zwracać uwagę, jak czytać etykiety. Co rzeczywiście nam szkodzi, a co wzmacnia nasze zdrowie. Czy produkty ekologiczne rzeczywiście są jedynym wyjściem?
• Jem i chudnę, czyli wszystko o dietach. Którą wybrać, jak często jeść, jakie produkty kupować. Od czego rzezcywiście się chudnie, a co tylko odchudzi nasz portfel?
• Jak osiągnąć sukces? (wykład motywacyjny)… Będąc żoną i matką czwórki dzieci? Jak wybrać swoją drogę? Którędy iść? Jakie cele sobie stawiać? Jak godzić pracę z życiem prywatnym, jak dużo i jak często pracować?
• Etykieta, dyplomacja, styl. Nie ten na pokaz, bo nie wystarczy wbić się w skromną sukienkę i przyczesac włosy. Styl jest w człowieku, posługujemy się nim na co dzień. Podczas spotkań, wizyt, rozmów z przechodniami i sprzedawcami w sklepie.
• Kuchnia polska na tle kuchni światowych. Dlaczego tak ją kochamy, a jednocześnie mamy o niej złe zdanie, mówimy, że jest przaśna, pszenno-buraczana, podczas gdy tak naprawdę jest bardzo różnorodna i smaczna. Jak jedzą Kanadyjczycy i Amerykanie? Co mówią o kuchni polskiej?
• Polska żywność na tle europejskiej i światowej. Jak się zmienia? Na lepsze czy na gorsze? Czy to prawda, że w Polsce sypie się mniej chemii i stosuje mniej oprysków? Czy polska żywność jest zdrowsza od włoskiej, francuskiej czy amerykańskiej?
• Warsztaty chemiczno-artystyczne z Bosacką. Dlaczego chemiczne jedzenie szkodzi, które E jest bee, dlaczego sztuczna lemoniada nawet nie stała obok cytryny. Jak ją zrobić, co się do niej dodaje (zajęcia praktyczne). Jak wygląda glutaminian sodu i sztuczny aromat spożywczy?
• Ja konsument. Prawa i obowiązki, co nam wolno, na co zwracać uwagę kupując sprzęt elektroniczny, garnki podczas pokazu w remizie strażackiej, perfumy przez internet. Czy możemy to wszystko zwrócić? Czy oddadzą nam pieniądze? Do kogo zapukać po pomoc?
• Czym i j jak karmić dzieci? Co dla Tadka Niejadka a co dla Kaśki Grubaśki. Czy sklepowe produkty adresowane do dzieci są zdrowe? Co z tym cukrem? Całkowicie zakazać czy jednak podawać dzieciom? Co zrobić, by babcia Jadzia nie przekarmiała wnucząt, a dziadek Józio nie obdarowywał ich czekoladą wielkości lotniska Okęcie.

Mariola Berg

tel. +48 501 290 533
tel. +48 502 555 570
e-mail: berg.m@teatrMY.pl