p+48 501 290 533
+48 603 877 135

O SPEKTAKLU - SINGLE PO JAPOŃSKU



INFORMACJE
GALERIA
SPOT TV

Sztuka Marcina Szczygielskiego
„Single po Japońsku”

Witajcie w korporacji! Słowo „wolność” wydaje się tu nieprzyzwoite, a posiadanie własnego zdania może stać się przyczyną wymówienia, lub przynajmniej nagany. Nie ma tu miejsca na miłość, bo nawet jeśli uda jej się wykiełkować w sercach pracowników, korporacyjne tryby zmielą ją na proch nim zdąży zakwitnąć. I wreszcie – nie ma tu miejsca na sens i celowość działań, bo praca musi trwać – obojętnie, czy czemuś służy, czy też sprowadza się do przelewania z pustego w próżne. Tak wygląda normalne korporacyjne życie – a przynajmniej tak sądzą nasi bohaterowie. Magda, Nirek, Joanna i Sebastian – członkowie zarządu korporacyjnego giganta, który z trudem walczy o przetrwanie na medialnym rynku. Podporządkowali swoją egzystencję pracy, a prywatne życie upchnęli w przerwie na lunch. Walka o władzę zaślepia ich do tego stopnia, że są dla nich gotowi poświęcić szczęście własne i szczęście najbliższych. Podwładnych traktują jak niewolników, a siebie samych niczym królewski dwór. Choć ich imperium chwieje się w posadach i z dnia na dzień kurczy się coraz bardziej, nie zauważają i tego. Gdy okazuje się, że firmę po raz kolejny przejmuje inny właściciel – tym razem pochodzący z dalekiej Japonii – a obowiązującym strojem każdego pracownika staje się… kimono, w korporacyjnym cesarstwie wybucha bunt. Nasi bohaterowie, zamiast wykazać się rozsądkiem i gasić pożar, dolewają oliwy do ognia – i to w olśniewającym dalekowschodnim stylu. Niczym ninja ruszają do walki, tyle tylko, że z samurajskimi mieczami w dłoniach. Pech w tym, że te samurajskie miecze mylą im się ze sztyletami do seppuku...

Sztuka Marcina Szczygielskiego „Single po japońsku”, kontynuacja wcześniejszych „Singli i Remiksów”, to komedia pomyłek. Farsa, która przedstawia naszą rzeczywistość w krzywym zwierciadle. Ale czy rzeczywiście krzywym? Może raczej wypukłym, które – niczym soczewka powiększającego szkła – pozwala wyraźniej dostrzec umykające nam w codziennym życiu szczegóły, absurdy i śmieszności współczesnego świata. A wszystko to w zapierających dech w piersiach dekoracjach i kostiumach rodem z kraju kwitnącej wiśni, bo przecież rządzące dziś na całym globie korporacyjne mechanizmy właśnie stamtąd się wywodzą.

więcej...


PATRON MEDIALNY

O Grupie Onet.pl

Założona w 1996 r., Grupa Onet.pl to jedna z najbardziej rozpoznawalnych firm medialnych w Polsce.

Należy do niej szereg popularnych serwisów i usług on-line, m.in. Onet.pl – największy portal internetowy w Polsce, serwisy wideo Onet.tv oraz VoD.pl, portal biznesowy Biznes.pl, serwis randkowy Sympatia.pl, inspirujący magazyn modowy VU MAG, lokalizator internetowy Zumi.pl, serwis społecznościowy NK.pl, porównywarka cen Skąpiec.pl oraz serwis z opiniami o produktach i usługach Opineo.pl. Grupa Onet.pl  to również szerokie portfolio aplikacji dostępnych na urządzeniach mobilnych, w tym Onet News, VOD.pl, Onet Sport, Onet Pogoda czy Ekstraklasa.tv.  Onet.pl to również jeden z wiekszych dostawców usługi poczty elektronicznej na rynku. Serwisy tematyczne prowadzone przez Onet.pl, takie jak Wiadomości, Moto, czy Sport, są w większości liderami rynkowymi w swoich kategoriach tematycznych.

Od roku 2012 Grupa Onet.pl stanowi część Ringier Axel Springer Media AG, posiadającego 75 proc. akcji spółki. Wraz z Ringer Axel Springer Polska, Onet.pl tworzy Grupę Onet-RASP, której serwisy każdego miesiąca odwiedza ponad 18 mln użytkowników (dane: Megapanel PBI/Gemius, lipiec 2015). Do Grupy Onet-RASP, obok marek Onetu, należą też m.in. tytuły takie jak „Fakt”, „Newsweek”, „Przegląd Sportowy”, „Forbes”, „Auto Świat”, czy „Komputer Świat”. Grupa Onet-RASP to także największa polska platforma wideo w internecie, której materiały wideo każdego miesiąca notują ponad 120 mln wyświetleń.

Onet to także Onet DataCenter (serwerownia) oraz Onet Technologie rozwiązania IT realizujące potrzeby portalu Onet oraz kilkunastu innych dużych przedsiębiorstw na wszystkich warstwach infrastruktury od DataCenter, przez telekomunikację, systemy BigData aż do aplikacji WWW i wideo działających na dużą skalę w polskim nternecie.

l
l
l
l
l
l
l
l
l
l
l
l
l
l
l
l
l
l
l
l
l
l
l
l
l
l
l
l
l
l
l
l

Warning: include(spj-radio.php): failed to open stream: No such file or directory in /teatrmy/spj.php on line 81

Warning: include(spj-radio.php): failed to open stream: No such file or directory in /teatrmy/spj.php on line 81

Warning: include(): Failed opening 'spj-radio.php' for inclusion (include_path='.:/:/usr/local/php74/lib/pear') in /teatrmy/spj.php on line 81