p+48 501 290 533
+48 603 877 135

O SPEKTAKLU - KOCHANIE NA KREDYTINFORMACJE
GALERIA
SPOT TV
SPOT RADIO
KALENDARZ
NAGRODA

Sztuka „Kochanie na kredyt”
Marcina Szczygielskiego

Żyjemy w świecie najróżniejszych „holizmów” – uzależnienia stają się naszą naturą, a dostępnych używek przybywa z dnia na dzień. Uzależniamy się już nie tylko do chemicznych substancji, ale od czynności i uczuć na skalę niespotykaną do tej pory w historii cywilizacji. Internet, zakupy, telewizja, seks, przyjemności, higiena, jedzenie, popularność – przedawkowane wpędzają nas w kłopoty nie mniejsze, niż nadmiar alkoholu. Anna to dziewczyna sukcesu – w pogoni za życiowym powodzeniem wpada w spiralę uzależnień, a uzależnić potrafi się w równym stopniu od kochania, jak i od kupowania. Chłopak wymyka jednak jej się z rąk, na progu mieszkania staje komornik z obstawą, w dodatku niezbyt lubiana do tej pory macocha nagle odkrywa w sobie pokłady instynktu macierzyńskiego, które obsesyjnie manifestuje. Osaczona dziewczyna próbuje zapanować na rozsypującymi się elementami układanki, jednak uzależnienia wciąż biorą górę…
„Kochanie na kredyt” to komedia z elementami farsy – wypukłe zwierciadło, którego zniekształcenie komicznie wyolbrzymia szczegóły rzeczywistości. Każde powiększenie ma jednak to do siebie, że daje widzowi szansę dostrzeżenia pozornie nieistotnych detali determinujących nasze życie, a z tego spostrzeżenia płynie konkretna nauka – w dzisiejszym świecie niezwyle łatwo jest pomylić pragnienie z nałogiem.

zobacz więcej...

l
l
l
l
l
l
l
l
l
l
l
l
l
l
l
l
l
l
l
l
l
l
l
l
l
l
l
l
l


Spot radiowy


NAGRODA DZIENNIKARZY
W KATEGORII NAJLEPSZY SPEKTAKL20 lutego, na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce zakończyła się VI edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów "Sztuka plus Komercja". Podczas uroczystej gali poznaliśmy laureatów trwającego od października i cieszącego się dużym uznaniem publiczności wydarzenia. Tytuł najlepszego spektaklu, wg werdyktu jury, otrzymała sztuka "Nikt nie jest doskonały" Agencji Artystycznej 44, nagroda dziennikarzy przyznana została twórcom spektaklu "Kochanie na kredyt", czyli Teatrowi MY, a najlepszym aktorem Festiwalu wybrany został Piotr Szwedes za role w spektaklach "Hiszpańska Mucha" i "Kłamstwo". Swoją nagrodę przyznała również publiczność, która najwyżej oceniła spektakl "SPA czyli Salon Ponętnych Alternatyw" Teatru Kamienica. Nagrody pieniężne dla laureatów festiwalu ufundowane przez Firmę Frezdrom, Fundację Pro-Bono oraz CKiS przekazane zostały na cele charytatywne.