p+48 501 290 533
+48 502 555 570

Joanna RacewiczWYKŁAD

OBUDŹ W SOBIE MARZENIA

Starożytni mówili „Chcesz pokoju – szykuj się do wojny”. Joanna Racewicz powtarza słuchaczom: „zawsze bądź gotowy, żeby opuścić strefę komfortu”. Zmiany są codziennością, a wciąż nie zawsze umiemy stawić im czoła. Jak trenować tę gotowość, kontrolować emocje, w jaki sposób panować nad myślami, gdzie szukać wsparcia i dlaczego gruntem dla nowego świata po zmianach możemy być tylko my sami dla siebie samych? Joanna Racewicz mówi, jak radzić sobie ze stratą, jak oswajać nową rzeczywistość, czy są mechanizmy, które pomagają przetrwać najtrudniejszy czas i dlaczego nie ma tu dróg na skróty.

• Spotkanie z Joanną Racewicz to rzetelny warsztat o budowaniu świata, w którym nic nie będzie, jak dawniej i dowód na to, że można sobie poradzić w każdej sytuacji. To znakomita lekcja pokonywania słabości, pokonywania strachu i pozbywaniu się wszystkich życiowych balastów, żeby na nowo rozwinąć skrzydła.
• Nie bój się trudnych rozmów i mówienia prawdy, nawet dzieciom. Szanuj ich mądrość i emocje, bo rację miał doktor Janusz Korczak, który uważał, że to mali dorośli zaklęci w kruchych ciałach. Dzieci mają w sobie naturalną moc, trzeba wiedzieć, jak ja kształtować.
• Nie bój się pokochać siebie. Miej odwagę stanąć przed lustrem i powiedzieć: „lubię swoje życie, bo jest moje, potrafię nad nim panować i umiem każde doświadczenie zmienić w dobrą lekcję”. Ucz się na błędach, ale nie rozpamiętuj ich w nieskończoność, bo twój umysł i serce potrzebują pozytywnego paliwa.
• Wszystkie odpowiedzi są w tobie. Można nauczyć się słuchania siebie i sięgania do własnych zasobów, nawet wtedy, gdy sytuacja wydaje się beznadziejna.
• Jeśli zawiodą przyjaciele – nie rozpaczaj. Widocznie nimi nie byli. Pozwól im odejść, jak przechodniom. Przyjdą ci naprawdę wartościowi.
• Nie musisz być perfekcyjna, perfekcja nie istnieje. Wystarczy, jeśli dasz z siebie wszystko. Zapewne robisz tak w domu, dla swojej rodziny. A praca? Tu jest warunek – musisz kochać to, co robisz i być przekonana, że twoja praca ma sens. Jeśli jest inaczej – pokochaj ją, albo zmień. Joanna Racewicz pokaże, jak nie godzić się na konformizm i skąd brać siłę do zmian, nad którymi możesz zapanować.
• Obudź w sobie marzenia i miej odwagę być sobie wierna. Sukces dopiero przed tobą.