p+48 501 290 533
+48 502 555 570

Katarzyna BosackaWYKŁAD

O JEDZENIU MĄDRYM, ZDROWYM, O SAVOIR-VIVRE I ETYKIECIE I O TYM JAK Z SUKCESEM ŁĄCZYĆ RÓŻNE ŻYCIOWE ROLE

KATARZYNA BOSACKA – WYKŁADY MOTYWACYJNE

Katarzyna Bosacka. Kobieta wielofunkcyjna. Specjalistka od mądrych zakupów i rozsądnego jedzenia. Pani ambasadorowa. Matka czwórki dzieci. Dziennikarka. Telewizję zna z każdej strony- od siedmiu lat współtworzy i prowadzi w TVN Style kultowy już dzisiaj program “Wiem, co jem” oraz “Wiem, co kupuję”. Barwna osobowość, imponująca wiedza! Interesująco i praktycznie opowiada o wszelkich aspektach zdrowej (i niezdrowej!) kuchni, o mądrych zakupach, a także o eleganckich przyjęciach, etykiecie i savoir vivre. Mówi też o tym, jak mądrze łączyć wszystkie życiowe etaty, odnieść sukces i zachować zdrowy rozsądek! Oto przykładowe zagadnienia wykładów, spotkań i warsztatów:

• Mądre zakupy. Jak kupować żywność, na co zwracać uwagę, jak czytać etykiety. Co rzeczywiście nam szkodzi, a co wzmacnia nasze zdrowie. Czy produkty ekologiczne rzeczywiście są jedynym wyjściem?
• Jem i chudnę, czyli wszystko o dietach. Którą wybrać, jak często jeść, jakie produkty kupować. Od czego rzezcywiście się chudnie, a co tylko odchudzi nasz portfel?
• Jak osiągnąć sukces? (wykład motywacyjny)… Będąc żoną i matką czwórki dzieci? Jak wybrać swoją drogę? Którędy iść? Jakie cele sobie stawiać? Jak godzić pracę z życiem prywatnym, jak dużo i jak często pracować?
• Etykieta, dyplomacja, styl. Nie ten na pokaz, bo nie wystarczy wbić się w skromną sukienkę i przyczesac włosy. Styl jest w człowieku, posługujemy się nim na co dzień. Podczas spotkań, wizyt, rozmów z przechodniami i sprzedawcami w sklepie.
• Kuchnia polska na tle kuchni światowych. Dlaczego tak ją kochamy, a jednocześnie mamy o niej złe zdanie, mówimy, że jest przaśna, pszenno-buraczana, podczas gdy tak naprawdę jest bardzo różnorodna i smaczna. Jak jedzą Kanadyjczycy i Amerykanie? Co mówią o kuchni polskiej?
• Polska żywność na tle europejskiej i światowej. Jak się zmienia? Na lepsze czy na gorsze? Czy to prawda, że w Polsce sypie się mniej chemii i stosuje mniej oprysków? Czy polska żywność jest zdrowsza od włoskiej, francuskiej czy amerykańskiej?
• Warsztaty chemiczno-artystyczne z Bosacką. Dlaczego chemiczne jedzenie szkodzi, które E jest bee, dlaczego sztuczna lemoniada nawet nie stała obok cytryny. Jak ją zrobić, co się do niej dodaje (zajęcia praktyczne). Jak wygląda glutaminian sodu i sztuczny aromat spożywczy?
• Ja konsument. Prawa i obowiązki, co nam wolno, na co zwracać uwagę kupując sprzęt elektroniczny, garnki podczas pokazu w remizie strażackiej, perfumy przez internet. Czy możemy to wszystko zwrócić? Czy oddadzą nam pieniądze? Do kogo zapukać po pomoc?
• Czym i j jak karmić dzieci? Co dla Tadka Niejadka a co dla Kaśki Grubaśki. Czy sklepowe produkty adresowane do dzieci są zdrowe? Co z tym cukrem? Całkowicie zakazać czy jednak podawać dzieciom? Co zrobić, by babcia Jadzia nie przekarmiała wnucząt, a dziadek Józio nie obdarowywał ich czekoladą wielkości lotniska Okęcie.