p+48 501 290 533
+48 502 555 570

RAMONA REYINFORMACJE
GALERIA
KONTAKT

BIOGRAFIA

Ramona Rey – piosenkarka muzyki pop i elektronicznej, autorka tekstów, śpiewaczka operowa. Absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku na wydziale Wokalno- Aktorskim.

Jurorka dwóch edycji programu muzycznego All Together Now - Śpiewajmy Razem w Polsacie. Brała udział w show muzycznym „Superstarcie” w TVP2 jako reprezentantka sceny klubowej.

Zadebiutowała jedną z głównych ról w musicalu „Kwiaty we włosach” w reżyserii Andrzeja Strzeleckiego.

Od roku 2006 współpracuje z Igorem Czerniawskim (wcześniej Aya RL), z którym nagrała 4 albumy tworząc nową jakość na polskiej scenie muzycznej. Teledysk do piosenki Skarb był w TOP10 najlepiej oglądanych na VIVAPOLSKA a sam album, z którego pochodził singiel licznie nagradzany i nominowany m.in. w plebiscycie Superjedynki w kategorii „Płyta roku” oraz do nagrody Fryderyk w kategorii „Muzyka elektroniczna”. Teledyski otrzymały wiele nagród i nominacji im.in w konkursie Yach Festiwal - za zdjęcia, reżyserię i grę aktorską Ramony.

Wzięła udział w projekcie Yugopolis wykonując utwór „Ominęło mnie” na płycie „Słoneczna strona miasta” Oryginalny głos oraz charakterystyczne frazowanie wokalistki zyskało zainteresowanie i uznanie także wśród publiczności na świecie, szczególnie w Rosji. Pierwsze koncerty w Moskwie i w Sankt Petersburgu odbyły się na zaproszenie czołowego dziennikarza muzycznego- Artioma Troickiego, który promował również utwory Ramony w radio „Echo Moskwy”. Wystąpiła na Festiwalu „Czereśniowy las” w Parku Gorkiego, występowała w Muzeum Puszkina w Moskwie, brała udział w koncercie telewizyjnym na kanale Music Box wśród czołowych gwiazd sceny rosyjskiej a w kwietniu 2019 r. kanał Rassija 24 wyemitował film dokumentalny o jej twórczości. Gościa także na scenach we Francji, Portugali i Kazachstanie.

W 2010r. na potrzeby Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej uczestniczyła w międzynarodowym projekcie „ Oh Africa” nagrywając piosenkę i teledysk z Akonem, Kari Hilson oraz wokalistami z całego świata z której dochód został przeznaczony na wyrównanie szans i edukację młodzieży w Afryce.

Przerwę wydawniczą pomiędzy trzecią a czwartą płytą Ramona poświęciła na klasyczne kształcenie swojego głosu. Jako śpiewaczka operowa brała udział w licznych galach i koncertach m.in. Nadzwyczajna Gala Tenorów w Sali Kongresowej i spektaklach: „Otello”, „Eros i Psyche” w Operze Bałtyckiej, „Tańce weneckie” w Operze Nova w Bydgoszczy, „Czarodziejski flet” w Centrum Św. Jana w Gdańsku oraz „Manon Lescaut” w Teatrze Wielkim- Operze Narodowej w Warszawie.

Wiosną 2017 zaprezentowała swój premierowy materiał na Festiwalu Spring Break w Poznaniu, a w maju tego samego roku ukazał się kolejny studyjny album - Ramona Rey 4. W styczniu 2018r Ramona po raz pierwszy zaprezentowała przekrój swojej twórczości w wersji akustycznej.

Od 2019 zaangażowana w projekt phere: plasti , który ma za zadanie zwrócenie uwagi na nadprodukcję plastiku na świecie. Powstał film krótkometrażowy z udziałem i muzyką Ramony, którego premiera odbyła się w listopadzie 2019r.

Pasjonuje się malarstwem i modą. Jej oryginalny styl jest szeroko komentowany i był doceniony w plebiscytach m.in. magazynu Elle i Fashion Magazine.

l
l

Mariola Berg

tel. +48 501 290 533
tel. +48 502 555 570
e-mail: berg.m@teatrMY.pl