p+48 501 290 533
+48 502 555 570

Joanna RacewiczINFORMACJE
WYKŁAD
KONTAKT

Dziennikarka radiowa i telewizyjna, felietonistka i autorka cyklu rozmów „Nowe otwarcie” dla magazynu PANI. Wcześniej – prowadząca i współwydawca serwisów informacyjnych Panorama w programie 2TVP, a także rozmów politycznych i publicystycznych w programie „Po przecinku”. „Na antenie TVP INFO prowadziła główny serwis – Panorama dnia”.

W porannym bloku Dzień Dobry TVN tworzyła cykl „Dom otwarty”, a w TVN Style – „Sekrety mądrej niani”. Dwa ostatnie lata spędziła na planie „Pytania na śniadanie” w 2TVP, gdzie stworzyła duet prowadzących z Łukaszem Nowickim.

Autorka książek: „12 rozmów o miłości. Rok po katastrofie” oraz „12 rozmów o pamięci. Oswajanie nieobecności”.

Prowadziła warsztaty zawodowe dla studentów Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych.

Trenerka wystąpień publicznych, szkoleniowiec mówców. Jej wykłady motywacyjne, w których dowodzi, że każdy może znaleźć w sobie dość siły, żeby zmienić życie, mają wielką moc.

Znakomicie prowadzi konferencje prasowe, firmowe wydarzenia i wielkie gale. Laureatka tytułu „Osobowość telewizyjna” za 2016 rok oraz licznych nagród za działalność charytatywną.

OBUDŹ W SOBIE MARZENIA

Starożytni mówili „Chcesz pokoju – szykuj się do wojny”. Joanna Racewicz powtarza słuchaczom: „zawsze bądź gotowy, żeby opuścić strefę komfortu”. Zmiany są codziennością, a wciąż nie zawsze umiemy stawić im czoła. Jak trenować tę gotowość, kontrolować emocje, w jaki sposób panować nad myślami, gdzie szukać wsparcia i dlaczego gruntem dla nowego świata po zmianach możemy być tylko my sami dla siebie samych? Joanna Racewicz mówi, jak radzić sobie ze stratą, jak oswajać nową rzeczywistość, czy są mechanizmy, które pomagają przetrwać najtrudniejszy czas i dlaczego nie ma tu dróg na skróty.

• Spotkanie z Joanną Racewicz to rzetelny warsztat o budowaniu świata, w którym nic nie będzie, jak dawniej i dowód na to, że można sobie poradzić w każdej sytuacji. To znakomita lekcja pokonywania słabości, pokonywania strachu i pozbywaniu się wszystkich życiowych balastów, żeby na nowo rozwinąć skrzydła.
• Nie bój się trudnych rozmów i mówienia prawdy, nawet dzieciom. Szanuj ich mądrość i emocje, bo rację miał doktor Janusz Korczak, który uważał, że to mali dorośli zaklęci w kruchych ciałach. Dzieci mają w sobie naturalną moc, trzeba wiedzieć, jak ja kształtować.
• Nie bój się pokochać siebie. Miej odwagę stanąć przed lustrem i powiedzieć: „lubię swoje życie, bo jest moje, potrafię nad nim panować i umiem każde doświadczenie zmienić w dobrą lekcję”. Ucz się na błędach, ale nie rozpamiętuj ich w nieskończoność, bo twój umysł i serce potrzebują pozytywnego paliwa.
• Wszystkie odpowiedzi są w tobie. Można nauczyć się słuchania siebie i sięgania do własnych zasobów, nawet wtedy, gdy sytuacja wydaje się beznadziejna.
• Jeśli zawiodą przyjaciele – nie rozpaczaj. Widocznie nimi nie byli. Pozwól im odejść, jak przechodniom. Przyjdą ci naprawdę wartościowi.
• Nie musisz być perfekcyjna, perfekcja nie istnieje. Wystarczy, jeśli dasz z siebie wszystko. Zapewne robisz tak w domu, dla swojej rodziny. A praca? Tu jest warunek – musisz kochać to, co robisz i być przekonana, że twoja praca ma sens. Jeśli jest inaczej – pokochaj ją, albo zmień. Joanna Racewicz pokaże, jak nie godzić się na konformizm i skąd brać siłę do zmian, nad którymi możesz zapanować.
• Obudź w sobie marzenia i miej odwagę być sobie wierna. Sukces dopiero przed tobą.

Mariola Berg

tel. +48 501 290 533
tel. +48 502 555 570
e-mail: berg.m@teatrMY.pl